MAN TGS 26.440 6x2H-4 KRAN FASSI F195A.2.24
Fiksēta cena plus PVN
Ražošanas gads
2025
Stāvoklis
Jauns
Atrašanās vieta
LEMGO Vācija
3-sānu pašizgāzējs MAN TGS 26.440 6x2H-4 KRAN FASSI F195A.2.24
more Images
Dati par iekārtu
Iekārtas apzīmējums:
3-sānu pašizgāzējs
Ražotājs:
MAN
Modelis:
TGS 26.440 6x2H-4 KRAN FASSI F195A.2.24
Ražošanas gads:
2025
Stāvoklis:
jauns
Cena un atrašanās vieta
Fiksēta cena plus PVN
Atrašanās vieta:
LEMGO, Vācija Vācija
Zvanīt
Tehniskā informācija
Jauda:
324 kW (440,52 zs)
Degvielas veids:
dīzeļdegviela
Riepas izmērs:
Asu konfigurācija:
6x4
Riteņu bāze:
3 600 mm
Degviela:
dīzeļdegviela
Degvielas tvertnes tilpums:
390 l
Krāsa:
balts
Vadītāja kabīne:
dienas kabīne
Pārnesuma veids:
automātisks
Emisijas klase:
Euro 6
Piekares sistēma:
tērauds-gaiss
Krautuves garums:
5 200 mm
Iekraušanas vietas platums:
2 420 mm
Iekraušanas telpas augstums:
800 mm
Aprīkojums:
Piedāvājuma informācija
Sludinājuma ID:
A21286697
Atsauces numurs:
Atjaunināšana:
pēdējo reizi 20.02.2026
Apraksts
- Aluminum fuel tank
- Rear work lights
- Heated exterior mirrors
- Heated mirrors
- Passenger seat
- Bluetooth
- High beam
- Catalytic converter
- Refrigerator
- Air suspension
- Air-suspended seats
- Particulate filter
- PTO (Power Take-Off)
- Radio/multimedia system
- Beacon light
- Reversing camera
- Disc brakes
- Sliding roof
- Seat heating
- Sun visor
- Lane departure warning system
- Stability control
- Toolbox
- Additional steering axle
Internal number for customer inquiries: 5-052 / Immediately available!!!
MAN TGS 26.440 6x2H-4 BL 3-way tipper with FASSI F195A.2.24 E-DYNAMIC loading crane
Loading crane:
- FASSI F195A.2.24 e-dynamic
- Lifting moment 162 kNm (16.51 mt)
- Four hydraulic extensions, outreach 12.7 m
- e-dynamic hose equipment for 2 auxiliary devices
- Slewing range 400°
- Double linkage system with PROLINK (overbending articulating arm up to 15°)
- Electronic overload protection with FX 500
- FASSI Stability Control FSC incl. LMB II
- Fassi RCS Radio maxi - 6 functions with 3 joysticks (2-2-2)
- Special stabilizer legs, support width 6.64 m, hydraulically extendable incl. FSC
- Outriggers operable via remote control
- FL system (Full Lift), selectable speed-up valve for telescopic extensions
- LED work lights
Gbjdjylx Hljpfx Aduel
Vehicle:
- MAN D2676 LFAJ diesel engine, 324 kW (440 hp) output, 2,200 Nm torque, Euro 6e
- MAN TipMatic 12.24 OD automatic transmission
- 6x2H-4 MAN HydroDrive, hydrostatic front axle drive
- Wheelbase 3,600 + 1,350 mm
- Leaf/air suspension
- RINGFEDER 40mm trailer hitch type 4040/G150A (optional at extra cost ø50mm)
- 2-line trailer brake connection, DuoMatic coupling
- 390 l fuel tank capacity, 60 l AdBlue tank
- High-performance engine brake MAN Turbo EVBec, multi-stage
- Differential lock on driven rear axle
- Trailing axle, 9,000 kg, non-driven, straight, steered, liftable
- Prepped for 2 cameras, one camera linked to reverse gear
- Driver's cab NN: the Practical (narrow, medium length, standard height)
- Komfort driver's seat, air-suspended, with lumbar support, shoulder adjustment, and seat heating
- Electrically operated sunblind for front windscreen (inside)
- Coolbox
- MAN EasyControl operating panel, 4 functions, operable from outside with door open
- MAN Media System Navigation Professional 12.3 inch
- MAN Advanced Sound System
Body:
Three-way tipper body with crane mounted directly behind the cab
Flatbed:
- Dimensions LxWxH 4,800 mm x 2,420 mm x 800 mm
- (Optional available: cargo area length 5,200 mm x 2,420 mm x 800mm)
- Front wall height 1,000 mm